Doğu Demirkol
STAND UP

Doğu Demirkol

27 Nisan 2018 - Cuma
Saat: 20.30
SanatMahal
Etkinlik Detayları

Güldür güldür show'da ve sosyal medyada da ünlenen Doğu Demirkol neşeli stand-up gösterisi ile 27 Nisan 2018 Cuma günü Sanatmahal sahnesinde Bursa seyircisiyle buluşacak.

Bilet Fiyatları: Tam 45.00 TL, Öğrenci 35.00 TL. Biletleri biletix'ten temin edebilirsiniz.

DOĞU DEMİRKOL KİMDİR?

Henüz onu kimse tanımazken internetten videolarla bu işe başlamıştır. “Abiler Detected” videosundaki Şakirt Abi, hepimizin kesinlikle hayatında en az bir kez karşılaştığı cemaatçi bir abimiz. “Bebek Supermen, Sayko, Yeşil Yurtlar Doğu Efsanesi” binlerce kez izlenmiş diğer videolar. Youtube’daki 10 yıllık bu videolar, vinelar, takipçiler Doğu Demirkol’un bu işte ne kadar eski olduğunu da gösteriyor. Rahat ve gerçekten çok doğal tavırlarıyla, şiveli diliyle dikkatleri üzerine çeken Doğu Demirkol, espri yapmak için çabalayıp doğallığından ödün vermiyor. Anlatacaklarını kendine has bir şekilde, olanca doğallığıyla anlatıyor ki anlattıklarından da bir birikime sahip olduğunu ve zekasını hissediyoruz. Özellikle internetteki videolarındaki şivesinden yola çıkarak İç Anadolu Bölgesi’nden olduğu hissine kapılıyoruz. Ama kendisiyle ilgili Amasyalı olduğu, Ankara’da bir lisede okuduğu ve cemaate ait bir yurtta kaldığı rivayetleri var. Sanırım efsane “Abiler Detected” videosundaki bu Şakirt abi tiplemesini o günlere borçluyuz.

6 Eylül 1985 doğumlu ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu olduğu, babasının cerrah (yani doktor), annesinin de Doğu’nun kendisinin “tutucu” diye tabir ettiği bir ev hanımı olduğu kendisiyle ilgili araştırmalarımızda elde ettiğimiz diğer bazı bilgiler. Çok küçük yaşta komedyen olmaya karar vermiş; anlatacaklarını ortaokuldan itibaren, yıllarca yazmış biriktirmiş. Ancak “Bunları nasıl halka ulaştırmalı?” konusunda internet, videolar derken, Yetenek Sizsiniz’e kadar bu iş uzanmış. Ancak Yetenek Sizsiniz’de yaşadığı olumsuz deneyim onu yıldırmamış. İyiki de yıldırmamış. Oradan da elde ettiği deneyimlerle sonunda BKM Mutfak Sahne’de Açık Mikrofon sayesinde istediği adımı atmayı başarmış. Sonra da şimdi bildiğimiz haliyle Güldür Güldür Show programı onu tanımamıza bir vesile olmuş.


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Yapmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol


Benzer Etkinlikler