Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Bursadabuhafta.com, Bursa ilinde gerçekleşen tiyatro, konser, seminer, fuar, festival gibi etkinliklerin paylaşıldığı, insanların bu etkinliklere yorum yazabildiği sosyal bir platformdur. Bursadabuhafta ekibi web sitesini ziyaret edenlerin gizliliğini korumayı ilke olarak benimsemiştir. Bu nedenle, işbu gizlilik beyanı (“Gizlilik Beyanı”), web sitemizi kullanırken kullanıcılara ilişkin ne tür bilgilerin Bursadabuhafta tarafından alındığını, bunların nasıl kullanıldığını ve korunduğunu açıklamaktadır. Ayrıca işbu Gizlilik Beyanı çerçevesinde bu bilgilerin doğruluğunun sizin tarafınızdan nasıl denetlenebileceği ve istediğinizde Bursadabuhafta’ya başvurarak bu bilgilerin silinmesini nasıl sağlayabileceğiniz belirtilmektedir. Söz konusu bilgilerin, mevcut ve geçerli olan veri koruma düzenlemelerine uygun olarak işlenmesi ve kullanılması için gerekli olan her türlü işlem Bursadabuhafta tarafından yerine getirilecektir.

Kişisel Verilerin Toplanması ve İşlenmesi

Belirli bir kişiye ait kullanılacak ve işlenecek bilgiler, yalnızca bu kişinin kendi istemiyle veri girmesi ya da bu hususta açıkça muvafakat vermesi halinde mümkündür. Veri girilmesi veya bu hususta açıkça muvafakat verilmesi, kişinin aşağıda belirtilen şartlar ile mutabık olduğunun göstergesidir.

Bursadabuhafta’ya üye olduğunuzda vermiş olduğunuz ad, soyad, kullanıcı adı, eposta adresi, telefon, cinsiyet bilgileri veritabanımızda saklanmakta ve söz konusu bilgilerin üçüncü kişilere aktarılması sadece adli ya da idari mercilerce öngörülmesi halinde söz konusu olacaktır. Web sitemize üye olduğunuzda vermiş olduğunuz ad, soyad, eposta adresi ve telefon bilgileri diğer üyeler tarafından görülmeyecektir. Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek maksadıyla hangi etkinlik sayfalarına daha çok girildiği yada hangi saatlerde yoğunluk olduğu gibi kişisel bilgi içermeyen genel bilgiler toplanmaktadır. Bu bilgiler raporlama maksadıyla kullanılabilmekte ve gelecek çalışmalara örnek teşkil etmektedir. Topladığımız bu bilgileri sizinle iletişim kurmak, size sitemiz hakkında yada etkinlikler hakkında bilgi verebilmek, web sitemize gösterdiğiniz ilgiyi ölçebilmek için kullanıyor olacağız.

Sitemizi ziyaret ettiğinizde, sistem yönetimi, istatistik ve “back up” uygulamalarının gerektirdiği bazı bilgiler sunucularımızda otomatik olarak depolanacaktır. Bu verilerin arasında Internet servis sağlayıcınızın ismi, bazı durumlarda IP adresiniz, erişim sağlanan bilgisayarın işletim sistemi bulunmaktadır. Duruma bağlı olarak bu tür veriler, site ziyaretçisi hakkında bazı sonuçlar çıkarılmasını sağlar. Ancak hiçbir kişisel bilgi bu çerçevede kullanılmayacaktır. Bu tür kişiye özel veriler sadece anonimleştirilerek kullanılabilir.

Kendi isteğinizle kişisel bilgilerinizin verilmesi halinde, Bursadabuhafta, bu bilgileri yasada öngörülen veya ziyaretçinin muvafakat beyannamesinde belirtilen sınırlamalar dahilinde kullanacağını, işleme tabi tutulacağını veya aktarılacağını taahhüt eder. Söz konusu kişisel bilgilerinin üçüncü kişilere aktarımı, sadece adli ya da idari mercilerce öngörülmesi halinde söz konusu olacaktır.

Güvenlik

Bursadabuhafta, size ait bilgileri güvenli biçimde saklamaktadır; dolayısıyla söz konusu bilgilerin herhangi bir kayıba, suistimale ya da değişikliğe karşı korunması için gerekli tüm önlemleri almaktadır. Bursadabuhafta’nın, gerekli hizmeti size ulaştırmak için bilgilerinize erişimi olan sözleşmesel ortakları, sözleşmesel yükümlülükleri çerçevesinde bu bilgileri gizli tutmak ve başka hiçbir amaçla kullanmamakla yükümlüdür.

İstekleriniz ve Sorularınız

Depolanan bilgiler, yasal veya sözleşmesel dosyalama süresi sona erdiğinde veya Bursadabuhafta’nın artık gereksinimi kalmaması halinde Bursadabuhafta tarafından silinecektir. Ancak, elbette siz istediğiniz zaman size ait bilgilerin silinmesini talep edebilirsiniz. Ayrıca gelecekte, istediğiniz zaman kişisel bilgilerinizin kullanım ya da işleme tabi tutulmasına dair muvakatinizi geri çekebilirsiniz. Bu tür durumlarda ya da kişisel bilgilerinize ait diğer tüm sorularınız konusunda elektronik posta yoluyla (info@bursadabuhafta.com) danışabilirsiniz. Size ait bilgilerin saklanıp ve bu bilgilerin kullanım alanlarına ilişkin sorularınız için bizimle yine aynı yöntemle temasa geçebilirsiniz. Dileklerinize anında yanıt vermek için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimizden emin olabilirsiniz.