Misa Tango
KONSER

Misa Tango

30 Mart 2017 - Perşembe
Saat: 20.00
Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi
Etkinlik Detayları

Her Perşembe farklı bir müzik şöleniyle karşımıza çıkan Bursa Senfoni 30 Martta da karşımıza güzel bir tango ritmiyle çıkıyor. 

Etkinlik Merinos AKKM Osmangazi Salonunda gerçekleşecektir.

Arjantinli besteci, orkestra şefi ve piyanist Luis Bacalov’un “Tango ritmli bir dini müzik; Misa Tango” adlı eserinin Bursa'daki ilk seslendirilişini gerçekleştiriyor!

Etkinlik biletlerini; 
Mesai saatleri içerisinde Ahmet Vefik Paşa tiyatrosundan,
Konser Öncesi Merinos AKKM gişesinden
Online bilet için ise biletiva.com'dan biletlerinizi temin edebilirsiniz.

Devlet Çoksesli Korosu Sanat Yönetmeni ve Şefi, Bahçeşehir Üniversitesi Oda Orkestrası Müzik Direktörü Cem-i Can Deliorman’ın yöneteceği konserin ilk yarısında BBDSO, Belçika doğumlu Fransız besteci Cesar Franck’ın yaşamının son yıllarında, 1888’de tamamladığı Re minör senfonisini seslendirecek. Eser, bestecinin tek senfonisi olmasının yanı sıra görkemli ve romantik karakteriyle de dikkat çekmektedir.

BBDSO, konserin ikinci yarısında ise ünlü Arjantinli besteci Luis Bacalov’un Tango ritmli dini müzik özelliğini taşıyan “Misa Tango” adlı eserini seslendirecek. Eserde Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu'nun yanı sıra Mezzo Soprano Asude Karayavuz, Bariton Caner Akgün ve Bandoneon sanatçısı Tolga Salman solist olarak yeralıyor. 


YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan sen ol.

Yorum Yapmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol


Benzer Etkinlikler