Mekan Adı

Btm Bursa Bilim ve Sanat Merkezi

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM)

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM)

Altınova Mah. Fuar Cad. No:27 Osmangazi / Bursa (Yalova Yolu Buttim Fuar Alanı Yanı) 0224 716 3740
iletisim@bursabtm.org
Bursa / OSMANGAZİ

Açıklama

 

Btm Bursa Bilim ve Sanat Merkezi Osmangazi ilçesinde Tüyap fuar alanının yanında bulunan ve bilim ve teknoloji alanlarında  farkındalık yaratmayı ve bu alanlarda gelişmeyi geliştirmeyi hedefleyen bir merkezdir. Bursa BTM başta çocuklar olmak üzere tüm yaş kitlesine hitap etmektedir.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projesi Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine hız kazandırmayı ve bu kapsamdaki ilk örnek olarak tüm Türkiye’ye model olmayı hedeflemektedir. 

Bursa’yı her alanda geleceğe taşıyacak projeleri bir bir hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan Bilim ve Teknoloji Merkezi, çocuklarımızın ve gen​çlerimizin bilim ve teknolojiye ilgisini çekmek, kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde bilimsel konuları sunmak amacıyla geliştirildi. Merkezde 14 farklı alanda yaklaşık 270 deney düzeneği ve özel tasarım galerileri bulunmakta. Ayrıca eğitim salonları, kimya ve fizik atölyelerinin yapıldığı laboratuvarlar, simülasyon cihazları, planetaryum, 3 boyutlu sinema salonları, Bilim Kafe ve BTM Dükkan`ın yer aldığı merkezde çocuklarımızı bilimsel kampların, atölye çalışmalarının, bilimsel şovların yapıldığı yoğun bir içerik beklemekte.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi İlkeleri;
Bilime Dokunmak
Yaparak & Yaşayarak Öğrenmek
Dokunmamak Yasaktır
Eğlenerek Öğrenmek

Bu Mekandaki Güncel Etkinlikler

Bu Mekandaki Geçmiş Etkinlikler