Ben Eskiden Küçüktüm

Ben Eskiden Küçüktüm

Nazım Hikmet Kültürevi

Ben Eskiden Küçüktüm

12 Mart 2017 - Pazar / 20.00 Nazım Hikmet Kültürevi
TİYATRO BİLET AL

Açıklama

 "BEN ESKİ- DEN KÜÇÜKTÜM" Ali Poyrazoğlunu kaptan pilot rolündeki  tiyatro oyununca kahkalar atarken aynı zamanda duygusal anlar yaşayacaksınız. Tiyatro oyuncuların, palyaçoların, kuklaların, müziğin ve dansın iç içe geçtiği muhteşem bir tiyatro oyunu..

Tiyatronun, perdesinin, koltuklarının, kostümlerinin, anılarının,komik öykülerin satıldığı bir açık arttırmanın öyküsü. Yaşama tutunmanın, insandan insana sevgi köprüleri kurmanın yolları... "BEN ESKİ- DEN KÜÇÜKTÜM" yazın ortasında kar yağan , oturma odasından gemilerin geçtiği, gökyüzünde iki tane ayın olduğu hayaller ülkesine yolculuk..

 "BEN ESKİ- DEN KÜÇÜKTÜM" oyuncuların, palyaçoların, kuklaların, canlı müziğin ve dansın iç içe geçtiği muhteşem bir güldürü... Tiyatronun, perdesinin, koltuklarının, kostümlerinin, anılarının, kulise asılı kalmış tiradların çok komik öykülerin satıldığı bir açık arttırmanın öyküsü. Yaşama tutunmanın, insandan insana sevgi köprüleri kurmanın yolları... Kahkahalar atarak düş gücünün kapılarını aralayan, oyuncuların ve seyircilerin, tiyatro mucizesine dönüşen görkemli valsi... "BEN ESKİ- DEN KÜÇÜKTÜM" yazın ortasında kar yağan , oturma odasından gemilerin geçtiği, gökyüzünde iki tane ayın olduğu hayaller ülkesine yolculuk... Oyunun başında ben çıkıyorum sahneye ve diyorum ki: "Buyrun bayanlar baylar Düşgücü ülkesine yolculuk başlıyor. Sünnet yatağımı yelkenli yaptım. Gövdesi pirinçten, yelkenleri atlastan, halatları kurdeleden. Zaman oldu sakin sularda süzüldüm. Zaman oldu azgın dalgalarla boğuştum. Açtım yelkenleri daldım evlerin içlerine...Düşgücünün rüzgarıyla şişirirsen yelkenleri.. İster kral olursun, ister dilenci..." Bu muhteşem tantanayı yazan da benim yöneten de... Kuklaları Çek Cumhuriyeti'nde yaptırdık. Kukla ustası Karel Brozek. Fransa'dan sirk sanatları hocası getirdik, Dominique Denis. oyunumuzda kaptan pilot Ali Poyrazoğlu yönetiminde, Özdemir Çiftçioğlu

Bilet için: Biletix.com

Bilet fiyatları: 1.kategori: 67.00 TL 2.kategori: 56.00 TL

 

Benzer Etkinlikler