7. Science Expo (Bursa Bilim Şenliği)

7. Science Expo (Bursa Bilim Şenliği)

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi

7. Science Expo (Bursa Bilim Şenliği)

26 Nis - 29 Nis 2018 / 09.00 Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi
ŞENLİK BİLET AL

Açıklama

Türkiye’nin en önemli bilim etkinliklerinden biri olan ve bu yıl yedincisi düzenlenen Bursa Bilim Şenliği 26-29 Nisan tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen şenlik sırasında bilimseverler birbirinden farklı etkinliklere katılabilecek.

Dört gün boyunca sürecek etkinlikte farklı alanlarda bilim atölyeleri, proje yarışmaları, model uçak ve dönerkanat yarışmaları, söyleşiler, sergiler ve gösteriler yer alıyor.

Bursa Bilim Şenliği’nde Türkiye genelinden katılımın mümkün olduğu proje yarışması da düzenleniyor. Bu yılki teması “Geleceğin Teknolojileri” olan yarışmada altı farklı kategori bulunuyor. Çocuk Mucitler (10-13 yaş), Genç Mucitler (14-17 yaş), Usta Mucitler (18 yaş ve üstü), İnsansız Hava Araçları, Drone ve Autodesk Üç Boyutlu Tasarım ve Modelleme kategorilerinde gerçekleştirilecek yarışmanın toplam ödülü 110.000 TL. Başvurular arasından finale kalan 50 proje etkinlik boyunca sergilenecek.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI
26-29 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Turkish Airlines Science Expo’da 75 atölye alanında 100 farklı atölye çalışması ile bilimseverleri ağırlayacak. Fizik, kimya, biyoloji, doğa bilimleri, mekanik, elektronik gibi birbirinden farklı birçok temada yapılan atölye çalışmaları ile bilimseverler bilimi eğlenerek öğrenmenin tadına varacaklar.

Science Expo 2018 atölye çalışmaları bu yıl da etkinliğin en önemli noktalarından biri olarak dikkat çekecek.

Türk Hava Yolları'nın Bilimseverlere sürprizi var
26-27-28 Nisan tarihlerinde atölye çalışmalarından 10 tanesine katılım sağlayanlar DRONE Çekilişine katılmaya hak kazanacak!

DRONE Çekilişine Katılmaya Hak Kazanmak için Yapılması Gerekenler

1- Science Expo'nun yapıldığı TÜYAP Fuar alanında yer alan Danışma'dan Atölye Kartı almak

2- Atölye kartı üzerinde bulunan 1'den 10'a kadar yer alan numaralara her katılım sağladığınız atölye çalışmasının liderine damga bastırmak.

3- 10 farklı atölye çalışmasına katılım sağlayıp tüm numaraları damgalattıktan sonra danışmaya giderek DRONE çekilişi için kayıt yaptırabilirsiniz.

DRONE ÇEKİLİŞİ HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER
1- Drone çekilişi 28 Nisan cumartesi akşamı yapılacak olup, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ve Science Expo sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.
2- Çekilişi kazanan katılımcılar 29 Nisan tarihinde saat 10.00'da Science Expo alanına gelerek Danışmaya bilgi vermeleri gerekmektedir.
3- Çekilişi kazanan katılımcılarımız 29 Nisan 2018 10.00 - 16.00 saatleri arasında Drone yapımı ve eğitimi verilecektir. Ardından katılımcılarımız Dronelerini alarak evlerine döneceklerdir. 29 Nisan 2018 Pazar günü saat 10.00'da gelmeyen kazanan katılımcıların hakları iptal edilecektir.
4- Drone çekilişine katılmak için 10 yaş ve üzeri olmak gerekmektedir. Kayıt esnasında nüfus cüzdanı ile yaş ibrazı mecburidir.

*Ayrıca Atölye kartını dolduran herkese BTM'de yer Alan MARS Sergisi bileti hediyemizdir. Merkezimizde yer alan BTM Dükkan'a geldiğinizde Atölye Kartını görstererek Mars sergisine giriş yapabilirsiniz.

PROJE YARIŞMASI
BAŞIMIZA İCAT ÇIKARIN

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7.’si gerçekleştirilecek olan ‘Bilim Şenliği’nin şenlik statüsünü aştı ve artık ‘Science Expo’ adıyla anılacak.. ‘Science Expo’, ‘Geleceğin Teknolojileri’ ana konseptiyle, 26 – 29 Nisan 2018 tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirilecek. Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde (BTM), Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ‘7. Science Expo Proje Yarışması’ hakkında bilgiler verildi.

Bursa Bilim Şenliği’nin 7. yılından itibaren ‘Science Expo’ adı ile anılacak. Bursa’da 6 yıldır ‘Bilim Şenliği’ adıyla gerçekleştirilen etkinlik gerek katılımcı sayısı, gerekse konseptiyle artık şenlik statüsünün üstüne çıkmıştır. Etkinliğin marka değeri, uluslararası bilinirliği ve içeriğinin her yıl trendlere bağlı olarak yenilenmesi bu isim değişikliğini gerekli kılmaktadır.
Bilime meraklı herkesi Bursa’daki organizasyona davet ediyoruz, Türkiye’nin hedefleri doğrultusunda, birikimli ve idealist gençlerin yetiştirilmesini etkinliğin en önemli hedeflerindendir.

 

Benzer Etkinlikler