Forum Kuralları

Mesaj Sayısı: 41
20 Nisan 2018 - 12:25

1- Forumda yazılan mesajların içeriğinden tamamen mesaj sahibi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan Site Yönetimi sorumlu tutulamaz. 

2- Forum Yönetimi, forum içinde verilen linklerden ve sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir.   

 3- Forumda siyaset, siyasi propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, hakaret içeren ve/veya başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazılar yazmak; genel ahlak kurallarına aykırı, siyasi, dini ve etnik, küfür, pornografi ya da çıplaklık, belden aşağı içerik ve/veya espriler içeren (mesaj, resim, video vs.) konuların açılması yasaktır. Sitenin herhangi bir üyesini küçük düşürücü, alçaltıcı, hakaretane mesajlar bırakılması halinde müştekinin şikayeti beklenmeden mesajları yazan ve yazılan mesajı destekleyen site üyeleri siteden kesinlikle atılacak, siteye tekrar üyelikleri kabul edilmeyerek siteye tekrar girişleri de kesinlikle engellenecektir. Bu gibi sebeplerle oluşacak herhangi bir durumun T.C. Mahkemelerine yansıması durumunda, mücrimler ile ilgili üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler site yönetimince vakit geçirilmeden dava ile ilgili T.C. Mahkemelerine iletilecektir.

4- Bursadabuhafta üyelerinin, kişi veya kişileri forum genelinde veya özelinde, tehdit edici, taciz edici, küfürlü, örf ve adetlerimize yakışmayan, argo, müstehçen, kaba, veya hakaret edici ve üçüncü şahısları aşağılayıp küçük düşürücü yazılar yazması yasaktır. Bu tür yazılar; karşı tarafa özel mesaj hatta e-posta yoluyla iletilse dahi forumla ilgili bir konuyu kapsıyorsa, şikayet durumunda değerlendirmeye alınacaktır.

5- Forumda konuşulacak konular konu başlıkları ile belirtilmiştir. Her konu ilgili olduğu bölüme açılmalıdır. Konu başlığını ilgilendirmeyen konular tespit edildiğinde başka bir konu başlığıyla ilgiliyse ilgili yere taşınır. Konu forum konuları ile ilgili değil ise konu sahibi uyarılır ve konu silinir. Tekrarı halinde üye de silinebilir.,

6- Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından büyük-küçük harf, yazım ve noktalama kurallarına dikkat etmelisiniz. İnternet ortamında büyük harf kullanmanın bağırmak anlamına geldiğini, noktalama kurallarına uyulmadan yazılan mesajların okunamadığını veya yanlış anlaşıldığını unutmayın.

7- Konu açarken sadece ilgili olduğu bölüme açınız, birden fazla bölümle ilgili gözüken konunuzu sadece en çok ilgili olduğu bölüme açınız. Aksi taktirde, ilgisiz bölüme açılan konular silinecektir.

8- Forum Yönetimi uygunsuz gördüğü profil resimlerini silme hakkına sahiptir.

Bursadabuhafta.com yönetimi önceden haber vermeksizin kuralları kısmen veya tamamen değiştirme hakkına sahiptir.

Üye olan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.HIZLI CEVAP

Cevap yazmak için Giriş Yap yada Kayıt Ol